Provozní doba eshopu: Po-PÁ 9:00-15:00, Zákaznická linka: +420 739 458 065

Venkovní outdoor potahy

 

V našem článku jsme se pokusili detailně popsat různá specifika outdoorových materiálů pro povlaky polstrů, abychom vám usnadnili výběr vhodného materiálu přesně dle vašich potřeb.

První důležitou informací je, že všechny naše venkovní materiály jsou vyrobeny z umělých vláken, což zajišťuje jejich odolnost a dlouhou životnost.

 

Potahové venkovní materiály pro polstry lze rozdělit do 3 kategorií podle způsobu ochrany proti vlhkosti:

  1. potahový materiál s PVC zátěrem z rubní strany – zátěry PVC materiál zpevní, některé materiály jsou také pratelné na 30 stupňů Celsia
  2. potahový materiál s nepropustnou membránou z rubní strany – membrána chrání materiál podobně jako PVC zátěr, je jen tenčí
  3. potahový materiál s voděodolnou impregnací z lícní strany – některé materiály s impregnací je možné také prát v pračce, nicméně po každém čištění (praní) doporučujeme impregnaci znovu aplikovat

 

Dalším parametrem povlaků je ochrana barevného odstínu vůči UV záření. Materiály s UV stabilitou jsou velice důležité na místech, kde není možnost zastínění a polstry jsou nechráněné před slunečními paprsky.

Pokud budete na polstr sedat v mokrých plavkách z bazénu nebo vířivky , pak je dobré zvážit materiál s odolností barevného odstínu vůči chlorované a slané vodě.

Ať chceme nebo ne, každé venkovní posezení je vystaveno změnám teplot a vlhkosti v ovzduší. V případě, že budou polstry vystaveny velké vlhkosti nebo dokonce dešti, doporučujeme materiály s odolností vůči plísním.

Při výběru vhodných materiálů na povlaky polstrů jsme také mysleli na milovníky grilování a opékání. V nabídce najdete povlaky, které odolávají ohni a jsou tím pádem nehořlavé. Na Instagramu máme video, kde jsme pro Vás testovali hořlavost materiálu.

Převážná většina venkovních materiálů je velice pevná. Gramážově se pohybují od nejnižších 270g/m2 (vhodné pro venkovní prošívané polstry) až do gramáže 840 g/m2. U nejvyšších gramáží se nemusíte bát oděru ani od drápků domácích mazlíčků. Polstry jsou takřka nezničitelné. Materiály s vysokou gramáží doporučujeme především všude tam, kde je zvýšený nárok na odolnost vůči oděru. Ideálně do wellness, saun, resortů, hotelů a všech podobných zařízení.

venkovní outdoor potahy

 Mohlo by Vás zajímat:

INSPIRACE JIŽ HOTOVÝCH REALIZACÍ