Provozní doba eshopu: Po-PÁ 9:00-15:00, Zákaznická linka: +420 739 458 065

Čím odstranit skvrny od kečupu

 

Odstranění skvrn od kečupu z textilu může být trochu výzva, ale několik kroků a běžných domácích prostředků vám může pomoci. Zde je pár tipů:

 

I. Okamžitá akce - nejdůležitější je reagovat rychle a skvrnu odstranic co nejříve. Čím déle skvrna na textilii zůstane, tím se snížuje pravděpodobnost kečup skvrnajejího odstranění.

  • Odstraňte přebytečný kečup lžící nebo příborovým nožem, aniž byste třeli látku.
  • Neostraňujte skvrnu třením, protože to může kečup vtlačit hlouběji do vláken tkaniny.

 

II. Opláchněte studenou vodou!

  • Opláchněte skvrnu pod studenou tekoucí vodou co nejdříve. Toto pomáhá odstranit část kečupu předtím, než se vetře do látky.

     

 

III. Jaké přípravky na skvrnu od kečupu ideálně použít?

Citrusová šťáva - citrusová šťáva, zejména citronová, může být účinná při odstraňování skvrn. Naneste na skvrnu, nechte působit a opláchněte.

Bílý ocet - smíchejte bílý ocet s vodou v poměru 1:1. Naneste na skvrnu a nechte působit. Poté opláchněte.

Použijte tekutý prací prostředek - naneste na skvrnu malé množství tekutého pracího prostředku nebo odstraňovače skvrn. Důkladně vmasírujte, ale neotírejte, aby se skvrna neroztírala.

 Oxy čistič - pokud je textil odolný vůči bělení, můžete použít oxy čistič. Smíchejte s vodou podle návodu a naneste na skvrnu. Nechte působit a poté opláchněte.

Prací soda - vytvořte pastu z vody a prací sody a aplikujte ji na skvrnu. Nechte působit a poté opláchněte.

 Prací prášek - pokud nemáte jiné prostředky, můžete použít také práškový prací prostředek. Vytvořte pastu s vodou, aplikujte na skvrnu, nechte působit a opláchněte.

 

IV. Vždy zkoušejte jakýkoli prostředek na neviditelném místě tkaniny, abyste se ujistili, že nedojde k poškození barvy nebo materiálu. Po odstranění skvrny doporučujeme prát textil obvyklým způsobem.