Provozní doba eshopu: Po-PÁ 9:00-15:00, Zákaznická linka: +420 739 458 065

Psychologie barev na člověka

 

Barvy mají ohromný vliv na naše vnímání a náladu. Nejenže ovlivňují, jak vnímáme své okolí, ale také mohou mít podstatný dopad na naši psychiku a emoce. Podívejme se na to, jaké psychologické efekty mají různé barvy a jak mohou ovlivnit náš každodenní život.

vzorkovník textilu

Červená - Energie a vášeň

Červená je barvou vášně, lásky a energie. Zvyšuje srdeční tep, stimuluje a dodává energii. Je to barva, která může také zvyšovat chuť k jídlu. V interiéru může červená vytvořit teplý a stimulující dojem, ale může být také náročná na pozorování, pokud je příliš výrazná.

 

Modrá - Klid a stabilita

Modrá je spojována s klidem, stabilitou a důvěrou. Je to barva, která má uklidňující účinky a může pomoci snižovat stres. V interiéru vytváří dojem prostoru a klidu. Je oblíbená v pracovních prostředích a ložnicích.

 

Zelená - Harmonie a obnova

Zelená symbolizuje přírodu, harmonii a obnovu. Má uklidňující účinky a spojuje nás s přírodou. Zelená v interiéru může vytvářet pocit svěžesti a klidu. Je ideální pro místnosti, kde chceme podporovat relaxaci a regeneraci.

 

Žlutá - Radost a optimismus

Žlutá je barvou radosti, slunce a optimismu. Stimuluje mysl, podporuje kreativitu a zvyšuje náladu. V interiéru může žlutá přinést světlo a energii, ale příliš intenzivní odstíny by mohly být rušivé.

 

Fialová - Luxus a kreativita

Fialová je spojována s luxusem, kreativitou a mystériem. Je to barva, která může působit velmi elegantně. V interiéru může fialová přinést dojem luxusu a originality.

 

Oranžová - Vitalita a živost

Oranžová je barvou vitality, hřejivosti a společenskosti. Podporuje pocit optimismu a interakce. V interiéru může oranžová vytvořit teplý a přívětivý prostor.

 

Černá - Elegance a tajemství

Černá je spojována s elegancí, tajemstvím a sílou. Může působit moderně a sofistikovaně. V interiéru může černá přinést dojem elegance, zejména ve spojení s jinými barvami.

 

Bílá - Čistota a jednoduchost

Bílá symbolizuje čistotu, jednoduchost a nevinnost. Je to barva, která odráží světlo a vytváří dojem prostoru. V interiéru může bílá přinést pocit čistoty a vzdušnosti.

 

Růžová - Něžnost a harmonie

Růžová je spojována s něžností, láskou a harmonií. Může působit uklidňujícím dojmem a v interiéru vytvářet příjemný a teplý prostor.

 

Když si vybíráme barvy pro naše domovy, je důležité vzít v úvahu nejen naše osobní preference, ale i to, jaké pocity a atmosféru chceme v daném prostoru dosáhnout. Barevná psychologie může být nápomocná při vytváření harmonického a podporujícího prostředí pro náš každodenní život.

Nahlédněte do barev textílií, které nabízíme volně k prodeji.

 

Pokud si přejete poradit, neváhejte nás kontaktovat.

 

Mohlo by Vás také zajímat "Návody na výběr správných polstrů pro typy interiérů"