Provozní doba eshopu: Po-PÁ 9:00-15:00, Zákaznická linka: +420 739 458 065

Jak čistit a prát polstry a podsedáky?

Spousta zákazníků se ptá, jak se o své zakoupené polstry a sedáky mají vlastně starat? Doporučujeme vyhnout se experimentům jako je čištění savem nebo ostatním nešetrným způsobům. Vsaďte na jistotu a držte se vždy pracích symbolů, které jsou na štítku polstrů a podsedáků. U našich polstrů je vždy štítek s pracími symboly všitý ve švu u etiekty s logem. Pokud se stane a na polstru už štítek nemáte, pátrejte z jakého materálu je polstr vyrobený.

praní 40 st bavlna

V případě, že máte polstry a sedáky z bavlny, doporučujeme prát na 40°Celsia. Při praní však nikdy nepoužívejte aviváž! Barvy si zachovají stálost a podušky polstru nebo podsedáku budou po dlouhou dobu vypadat jako nové.

Lavička grafitová realM

 

Pokud máte polstry a sedáky z polyesterových materiálů, zde už je potřeba zpozornět. Ne každý polyesterový materiál je pratelný. V případě, že si nejste jistí, raději péči o podsedáky věnujte více času a vyčistěte je pouze v ruce. I v tomto případě doporučujeme nedrhnout materiál příliš energicky. K čištění použíjte i šetrné čistící přípravky. Naše doporučení jsou buď přípravky z naší nabídky nebo klasické mýdlo s jelenem.

 

Po vyčištění nebo vyprání polstrů nechejte podušky proschnout na vzdušném místě. Schnutí dejte čas, aby důkladně proschla i výplň podsedáků. Nedávejte sušit do sušičky na prádlo. V našem článku se dočtete Rozdíly mezi výplňovými materiály bežně používanými na trhu.

Podívejte se na naši nabídku:

 

Další užitečný článek Jak odstranit odolné skvrny.