Provozní doba eshopu: Po-PÁ 9:00-15:00, Zákaznická linka: +420 739 458 065

Jak udržet venkovní polstry v TOP formě po celý rok

Prozkoumejte jednoduché, ale účinné tipy na údržbu venkovních polstrů. Naučte se, jak prodloužit životnost svých oblíbených polstrů a udržet je v optimálním stavu.

 

Prvním důležitým a často opomíjeným bodem je výběr kvalitních materiálů. Dost často se setkáváme s tím, že zákazníci zvolí především nízkou pořizovací cenu, která má za následek i zkrácenou dobu životnosti venkovního polstrování. Snad vedle toho je špatný výběr vhodného materiálu do prostředí, ve kterém se polstry nachází. Pokud jsou polstry vystaveny přímému slunci a povětrnostním podmínkám, je třeba volit jiný materiál než v případě, že jsou polstry chráněné například pod pergolou.

 

Druhým bodem je pravidelná údržba polstrování. Některé povlaky polstrů jsou totiž na údržbu náročnější. Jiné stačí otřít mýdlovou vodou nebo vyprat. Frekvence a způsoby čištění se liší podle výběru materiálu. Proto vhodný výběr materiálu s námi raději konzultujte předem.

 

Třetím bodem je ochrana proti povětrnostním vlivům. Používejte vhodné ochranné prostředky a prostředky pro impregnaci. Určitě nezapomínejte na přikrytí nebo úklid polstrů před deštěm nebo sněžením.

 

Za čtvrté pravidelně kontrolujte venkovní polstrování. V případě, že nemáte vnitřní výplň z pórovité neplesnivějící pěny, doporučujeme polstry po dešti zkontrolovat, za není vnitřní výplň vystavena vlhkosti. Pokud ano, nechte dostatečně proschnout na vzdušném místě. Nedoporučujeme nechávat schnout vnitřní PUR pěny na přímém slunci.

 

Pátým bodem je skladování venkovního polstrování během nepříznivého počasí. Máte-li možnost polstry uschovat před nepříznivým počasím, udělejte to. Vaše péče se Vám vrátí na celkové životnosti polstrování. Během letních deštivých dnů a silných bouřek, polstry ukliďte do suchého prostředí. Mimo sezónu uložte ideálně na suché místo nebo vložte do nepromokavých úložných vaků, které Vám rádi k polstrům zhotovíme na míru.

 

Šestým bodem je prevence proti plísním a vodě. Jak dobře všichni víme, plíseň je velice nepříjemná a těžko se jí dá zbavit. Prevence byla již dostatečně zmíněná v předchozích bodech. Nicméně jak odstranit plíseň z polstrů? Zkuste za pomoci bílého octu. Nejprve vyzkoušejte na spodní straně polstru. Aplikujte bílý ocet a nechejte působit 24 hodin. Poté místo jemně omyjte mýdlovou vodou. Pokud jste plíseň zcela nezničili, postup opakujte ještě jednou. Na dočištění použijte opět mýdlovou vodu. Vše pak nechejte dostatečně proschnout na vzdušném místě.

!Důležité upozornění čemu se vyvarovat při čistění a údržbě polstrů. Dbejte pokynů údržby, kterou s polstry zasíláme. Případně si vyžádejte mailem ještě jednou informace k údržbě Vašeho polstrování podle typu materiálu povlaků. Při čištění se vyhýbejte silným chemickým přípravkům!

 

Co závěrem napsat? Snad jen to, že péče a pravidelná údržba polstrování je tou nejlepší investicí. Pokud potřebujete radu, tip nebo doporučení, neváhejte se na nás obrátit. Velice rádi, pokud bude v našich silách, poradíme a pomůžeme.

 

Email: info@pomis.cz