Provozní doba eshopu: Po-PÁ 9:00-15:00, Zákaznická linka: +420 739 458 065

Rozdíly mezi výplňovými materiály polstrů

Výrobou polstrů se zabýváme již několik let. Za tuto dobu jsme vyzkoušeli nejrůznější výplňové materiály. Od úplného základu (drceního molitanu) až po ty nejkvalitnější (polyesterové duté vlákno). Vždy čerpáme poznatky z praxe a také z osobních zkušeností. Dokážeme se vžít do požadavků našich zákazníků a chápeme, že né každý má chuť kupovat nové polstry na jednu nebo dvě sezóny. Proto se zaměřujeme na kvalitu nabízených materiálů.

 

Mezi nejdůležitějšími požadavky, ze kterých neslevujeme jsou:

  • pohodlí při sezení (u zákazníků hodnotíme druh posezení a podle toho doporučujeme vhodné varianty)
  • stálost výplňového materiálu (používáme pouze ověřené a kvalitní materiály)
  • dlouhá životnost zboží

 

Jaké jsou druhy výplňových materiálů obecně používané výrobci?

 

  • Mezi nejméně stabilní výplňové materiály se řadí takzvaný drcený molitan nebo také jinak uváděný jako drť, houbičková výplň, drcená polyuretanová pěna, řezaná houbička atd. Tato výplň se postupně rozpadá. Z našeho pohledu nejsou polštáře a nebo sedáky plněné touto výplní pohodlné. Jsou poměrně tuhé a nedají se načechrat. Výplň se pak po vyprání sesouvá do jednoho místa a polstry se deformují. Navíc tyto kousky molitanů nebo jak nazvat tuto polyuretanovou drť, jsou při pohlazení materiálu znatelné i na dotek. Snad jedinou výhodou je nízká cena výrobků. Ta většinou zákazníky zaujme a zboží plněné drceným molitanem koupí.

  drcený molitan

 

  • Další výplní, která je používána do polstrů na zahradní židle, křesla nebo do podušek na houpačku jsou směsy. Mezi používanými, které jsou nabízené najdete polyesterovou a polyuretanovou směs. Směs je tvořená vlákny a kousky molitanů (drceného molitanu). Taková směs se chová podobně jako samotný drcený molitan. Směs je doporučována pro použití do výrobků, kde se neklade tak velký důraz na pohodlí. S touto výplní se při výrobě polstrů docílí objemu. Cena je o málo vyšší než u samotné molitanové drtě.

výplňová směs

 

  • U nás při výrobě polstrů používáme osvědčená polyesterová vlákna. Jedná se o materiál, který je tvarově stálý. Má skvělé regenerační vlastnosti, což ve zkratce znamená, že polstry, podušky, polštáře, sedáky a podsedáky si drží pevnost a nadýchanost i při každodenním používání. Díky svým vlastnostem jsou pak polstry a polštáře velice pohodlné. Výplň z polyesterových vláken je i přívětivější pro praní. Po vyprání totiž vlákna daleko lépe schnou a nejsou tak nachylné na plísně. Polstry se po vyprání NEdeformují,NErozpadá se výplň ani NEsesouvá. Cena je vyšší spolu s kvalitou!!!

výplň duté vlákno

 

Mezi zboží, které plníme polyesterovými vlákny patří:

IMG_9914

 

 

 

 

 

DOPORUČUJEME ČLÁNEK: Jak vybírat polstr na zahradní houpačku?