Provozní doba eshopu: Po-PÁ 9:00-15:00, Zákaznická linka: +420 739 458 065

Materiály - specifikace

Bavlna

Vlastnosti: Bavlna je oblíbená především pro svoji jemnost a příjemnost na omak. Patří mezi savé materiály a dokáže nasát velké procento vlhkosti. Což v letních měsících uživatelé polstrů jistě velice ocení. Bavlněné materiály používáme od gramáže 130 g/m a vyšší.

Nevýhodou je mačkavost, nestálost barev na slunci a žmolkovatost.

praní 40 st bavlna

Nakupujte bavlnu v metráži přímo v odkazu ZDE.

Bavlněné zboží z nabídky:

 


 

Olefin outdoorový materiál

Vlastnosti: Outdoorový materiál má vysokou odolnost vůči oděru a odolnost v tahu. Skvělou a preferovanou vlastností je především odolnost vůči skvrnám, vysoká UV stabilita barev, odpudivost nečistot a rychle schne. Materiál je odolný vůči chlorované a slané vodě. Outdoorový olefinový je příjemný na omak.

Nevýhodou je nulová savost potu.

Údržba:

Olefin_1

Outdoor zboží z nabídky:

 


 

Polyesterový materiál

Vlastnosti: Polyesterový materiál je velice pevný v tahu. Vyznačuje se svou jemností, stabilitou tvaru, nižší savostí a co je důležité snadnou údržbou. Má velmi dobrou odolnost proti vlivu světla. Nicméně nedoporučujeme nechávat celou sezónu na přímém slunci. 

Údržba: Navlhčete měkký hadřík nebo houbu v čisté vodě, důkladně jej vyždímejte a přejeďte přes celý materiál; opláchněte hadřík nebo houbu a opakujte podle potřeby. Nechte zaschnout (přes noc). Po zaschnutí materiál jemně vykartáčujte měkkým kartáčem.

 Při běžné údržbě netřete látku příliš energicky a nepoužívejte parní čističe. Vysávejte čalouněný nábytek vysavačem o nízkém výkonu s nástavcem na čalounění.

Prací symboly LeMans

Polyesterové zboží z nabídky:


 

Polyester s nánosem PVC

Vlastnosti: voděodolný materiál se řadí do materiálů, které mají velmi vysokou odolnost vůci oděru. Polyester je měkký a poddajný. Díky měkkosti lze jako jednu z mála látek prošít na domácím šicím stroji. Polyesterový materiál s nánosem PVC je díky své voděodolnosti vhodný do venkovních prostor. Nános PVC z rubní strany dokonale chrání prosáknutí vody materiálem. Není zde tak vysoká UV stabilita jak u outdoorového materiálu.

Údržba:

praci-symboly-rucni-prani_1znacky-prani-zakaz-suseni180px-Nicht_bügeln.svg180px-Nicht_chemisch_reinigen.svg180px-Nicht_bleichen_v2.svg

Polyesterové zboží z nánosem z PVC z nabídky:

 


 Jak se zorientovat v prací symbolech najdete v článku ZDE.