Zákaznická linka: +420 739 458 065 Provozní doba ehopu: Po-PÁ 9:00-15:00

Typy pěn polstrů POMIS

Z praxe jsme se naučili, že požadavky zákazníků se velice liší. Volíme proto individuálně také vnitřní výplně našich polstrů. Dokážeme pěny kombinovat podle toho k jakým účelům budou polstry využité. Zda jen k občasnému sezení nebo ke každodennímu odpočinku či relaxaci.

Shrnuli jsme proto možné varianty pěn, které Vám můžeme nabídnout.

PUR pěna - neboli polyuretanová pěna, je nejčastěji používaná pěna. Má několik stupňů tuhostí. Tato pěna je tvarovatelná, odolná, elastická a má dlouhou životnost. Čím je molitanová výplň tužší, tím je její objemová hmotnost vyšší a životnost delší. Nejčastěji se používá výraz „molitanová“ deska. U sedáků našich polstrů používáme molitanové výplně středně tuhé až tuhé. U opěrných polstrů doporučujeme používat nižší tuhost.

HR pěnaneboli studená pěna (vyráběná za studena) je prodyšná komfortní pěna s dlouhou životností. Stejně jako PUR pěna má více stupňů tuhostí. Je elastická a oproti PUR pěnám se vyznačuje zejména delší životností. Dalším kladem je prodyšnost a tím i větší prostupnost vzduchu. Doporučuji pro polstry či sedáky k občasnému nebo pravidelnému spánku.

Líná pěnaje směs PUR a HR pěny. Hlavním charakterem líné (paměťové) pěny je změna tuhosti v závislosti na teplotě a hmotnosti lidského těla. Nenarušuje krevní oběh, tělo si mnohem lépe odpočine a svaly zregenerují. Doporučujeme kombinovat u sedáků s HR pěnou.

Voděodolná pěnaje speciální neplesnivějící pěna, kterou je možné mít stabilně na dešti. Pěna je pórovitá a stejně jako PUR nebo HR pěna má několik tuhostí. Pořizovací náklady na tuto pěnu jsou vysoké.

detail

Podle čeho poznáte kvalitní pěnu? Podle objemové hmotnosti a odporu proti stlačení.

I. Objemová hmotnost - udává váhu pěny na metr krychlový. Podle tohoto údaje se určije životnost pěny. Čím je objemová hmotnost vyšší, tím je životnost pěny delší. Rozmezí objemové hmostnosti se běžně pohybuje od 15-55 Kg/m3.

II. Odpor proti stlačení - sílá nutná ke stlačení vzorku definované plochy. Běžně používané pěny mají tyto hodnoty:

30 velmi měkké      (tuhost 1 z 1-5)
35 měkké               (tuhost 2 z 1-5)  H1
38 středně tvrdé     (tuhost 3 z 1-5)  H2
45 tvrdé                  (tuhost 4 z 1-5)  H3
50 velmi tvrdé         (tuhost 5 z 1-5)

 

Nejčastěji u nás používané pěny pro výrobu polstrů POMIS:

PUR pěna: objemová hmotnost 50, odpor proti stlačení 80

                   objemová hmotnost 75, odpor proti stlačení 80

                   objemová hmotnost 110, odpor proti stlačení 80

HR pěna: (řešíme se zákazníkem individuálně)

Líná pěna: objemová hmotnost 40, odpor proti stlačení 72

                  (raději řešíme se zákazníkem individuálně)

 

  • Pro sedáky na sezónní nebo občasné sezení doporučujeme zvolit výplň ze střední tuhé až tuhé PUR pěny.
  • Opěráky na sezónní nebo občasné sezení doporučujeme zvolit výplň z desek PUR pěny nižší objemové hmotnosti. Opěrky jsou měkčí a pohodlnější.
  • Sedáky na časté sezení a občasné ležení navrhujeme individuálně (dle požadované výšky) v kombinaci z HR pěny a líné pěny. HR pěnu doporučujeme vyšší tuhosti na ní línou pěnu. Pořizovací cena je oproti PUR pěně vyšší.