Zákaznická linka: +420 739 458 065 Provozní doba ehopu: Po-PÁ 9:00-15:00

Typy pěn polstrů POMIS

Z praxe jsme se naučili, že požadavky zákazníků se velice liší. Volíme proto individuálně také vnitřní výplně našich polstrů. Dokážeme pěny kombinovat podle toho k jakým účelům budou polstry využité. Zda jen k občasnému sezení nebo ke každodennímu odpočinku či relaxaci.

Shrnuli jsme proto možné varianty pěn, které Vám můžeme nabídnout.

PUR pěna - neboli polyuretanová pěna, je nejčastěji používaná pěna. Má několik stupňů tuhostí. Tato pěna je tvarovatelná, odolná, elastická a má dlouhou životnost. Čím je molitanová výplň tužší, tím je její objemová hmotnost vyšší a životnost delší. Nejčastěji se používá výraz „molitanová“ deska. U sedáků našich polstrů používáme molitanové výplně středně tuhé až tuhé. U opěrných polstrů doporučujeme používat nižší tuhost.

HR pěnaneboli studená pěna (vyráběná za studena) je prodyšná komfortní pěna s dlouhou životností. Stejně jako PUR pěna má více stupňů tuhostí. Je elastická a oproti PUR pěnám se vyznačuje zejména delší životností. Dalším kladem je prodyšnost a tím i větší prostupnost vzduchu. Doporučuji pro polstry či sedáky k občasnému nebo pravidelnému spánku.

Líná pěnaje směs PUR a HR pěny. Hlavním charakterem líné (paměťové) pěny je změna tuhosti v závislosti na teplotě a hmotnosti lidského těla. Nenarušuje krevní oběh, tělo si mnohem lépe odpočine a svaly zregenerují. Doporučujeme kombinovat u sedáků s HR pěnou.

Voděodolná pěnaje speciální neplesnivějící pěna, kterou je možné mít stabilně na dešti. Pěna je pórovitá a stejně jako PUR nebo HR pěna má několik tuhostí. Pořizovací náklady na tuto pěnu jsou vysoké.

 

detail

 

  • Pro sedáky na sezónní nebo občasné sezení doporučujeme zvolit výplň ze střední tuhé až tuhé PUR pěny.
  • Opěráky na sezónní nebo občasné sezení doporučujeme zvolit výplň z desek PUR pěny nižší objemové hmotnosti. Opěrky jsou měkčí a pohodlnější.
  • Sedáky na časté sezení a občasné ležení navrhujeme individuálně (dle požadované výšky) v kombinaci z HR pěny a líné pěny. HR pěnu doporučujeme vyšší tuhosti na ní línou pěnu. Pořizovací cena je oproti PUR pěně vyšší.