Provozní doba eshopu: Po-PÁ 9:00-15:00, Zákaznická linka: +420 739 458 065

Typy pěn polstrů POMIS

Z praxe jsme se naučili, že požadavky zákazníků se velice liší. Volíme proto individuálně také vnitřní výplně našich polstrů. Dokážeme pěny kombinovat podle toho k jakým účelům budou polstry využité. Zda jen k občasnému sezení nebo ke každodennímu odpočinku či relaxaci.

Shrnuli jsme proto možné varianty pěn, které Vám můžeme nabídnout.

PUR pěna - neboli polyuretanová pěna, je nejčastěji používaná pěna. Má několik stupňů tuhostí. Tato pěna je tvarovatelná, odolná, elastická a má dlouhou životnost. Čím je PUR pěnová výplň tužší, tím je její objemová hmotnost vyšší a životnost delší. Nejčastěji se používá výraz „molitanová“ deska. U sedáků našich polstrů používáme vysoce kvalitní PUR výplně středně tuhé až tuhé. U opěrných polstrů doporučujeme používat nižší tuhost. PUR pěny, které k výrobě používáme jsou ověřené a vysoce kvalitní. Pěny z neověřených zdrojů s nízkou kvalitou zásadně NEpoužíváme. Jdeme cestou kvality.

 

HR pěnaneboli studená pěna (vyráběná za studena) je prodyšná komfortní pěna s dlouhou životností. Stejně jako PUR pěna má více stupňů tuhostí. Je elastická a dalším kladem je prodyšnost. Tím je samozřejmě i větší prostupnost vzduchu. Doporučujeme pro polstry či sedáky k občasnému nebo pravidelnému spánku.

 

Líná pěnaje směs PUR a HR pěny. Hlavním charakterem líné (paměťové) pěny je změna tuhosti v závislosti na teplotě a hmotnosti lidského těla. Nenarušuje krevní oběh, tělo si mnohem lépe odpočine a svaly zregenerují. Doporučujeme kombinovat s HR pěnou.

 

Voděodolná neplesnivějící pěnaje speciální pěna, kterou je možné mít stabilně na dešti. Pěna je pórovitá a stejně jako PUR nebo HR pěna má několik tuhostí. Pořizovací náklady na tuto pěnu jsou vysoké.

 

detail

Podle čeho poznáte kvalitní pěnu? Podle objemové hmotnosti a odporu proti stlačení.

I. Objemová hmotnost - udává váhu pěny na m3. Podle tohoto údaje se určije životnost pěny. Čím je objemová hmotnost vyšší, tím je životnost pěny delší. Rozmezí objemové hmostnosti se běžně pohybuje od 15-55 Kg/m3.

II. Odpor proti stlačení - sílá nutná ke stlačení vzorku definované plochy. Běžně používané pěny mají tyto hodnoty:

30 velmi měkké      (tuhost 1 z 1-5)
35 měkké               (tuhost 2 z 1-5)  H1
38 středně tvrdé     (tuhost 3 z 1-5)  H2
45 tvrdé                  (tuhost 4 z 1-5)  H3
50 velmi tvrdé         (tuhost 5 z 1-5)

 

 

Nejčastěji u nás používané pěny pro výrobu polstrů POMIS:

PUR pěna: objemová hmotnost 50, odpor proti stlačení 80

                   objemová hmotnost 75, odpor proti stlačení 80

                   objemová hmotnost 110, odpor proti stlačení 80

HR pěna: (řešíme se zákazníkem individuálně)

Líná pěna: objemová hmotnost 40, odpor proti stlačení 72

                  (raději řešíme se zákazníkem individuálně)

Voděodolná neplesnivějící pěna: objemová hmotnost 75, odpor proti stlačení 80

 

  • Pro sedáky na sezónní nebo občasné sezení doporučujeme zvolit výplň ze střední tuhé až tuhé PUR pěny.
  • Opěráky na sezónní nebo občasné sezení doporučujeme zvolit výplň z desek PUR pěny nižší objemové hmotnosti. Opěrky jsou měkčí a pohodlnější.
  • Sedáky na časté sezení a občasné ležení navrhujeme individuálně (dle požadované výšky) v kombinaci z PUR pěny a líné pěny. PUR pěnu doporučujeme vyšší tuhosti a na ní línou pěnu.