Provozní doba eshopu: Po-PÁ 9:00-15:00, Zákaznická linka: +420 739 458 065

Jak vybírat polstr na zahradní houpačku?

Koupili jste si před časem zahradní houpačku a s ní i polstr? Je přiliš měkký, tenký nebo jen už dosloužil?

Přemýšlíte nad novým polstrem a váháte, který zvolit?

Rádi vám s výběrem pomůžeme.

 

V první řadě je důležité myslet na to, kde je zahradní houpačka umístěná a co od polstru očekáváte.

  • Je vaše zahradní houpačka ve stínu nebo je vystavena přímému slunci?
  • Přeji si polstr z bavlny nebo raději polstr voděodolný?
  • Jaký je rozdíl mezi jednotlivými polstry?

 

1_20190423_065154

 

Pokud je vaše houpačka umístěná pod zastřešením, určitě doporučujeme volit bavlněný polstr. Polstry z bavlny jsou poddajnější a vzdušnější. Materiály vybíráme vždy takové, aby se snadno udržovaly. Naše polstry jsou pratelné na 30-40 stupňů Celsia. Nikdy nepoužívejte při praní aviváž ani nedávejte do sušičky na prádlo. Nechejte dostatečně vyždímat a dejte na vzdušné místo, kde polstr perfektně proschne. Díky výplni, kterou používáme se nemusíte bát žádného slehnutí ani sesunutí výplně. Naše výplň, je tvarově stálá a vhodná proto pro polstrování a polštáře. Nikdo další tuto výplň pro výrobu polstrů a sedáků nepoužívá. Podívejte se na náš článek rozdíly výplňových materiálů.

výplň duté vlákno

 

 

1_20210622_130325Je vaše houpačka umístěná na přímém slunci a na místě, kde je riziko, že zaprší? Nebo jen nechcete každý večer polstr schovávat? Polstry z voděodolného materiálu jsou méně poddajné, ale nemusíte se bát nekomfortního sezení. Jsou velice pohodlné. Dalším rozhodovacím prvkem je snadná údržba při menším znečištění. To ocení všichni kdo mají doma malé děti nebo domácí mazlíčky. Voděodolné polstry se totiž daleko snadněji udržují v případě drobných nečistot (například čokoláda, bláto, zbytky jídla). Stačí vlhčený hadřík a jemně setřít. Zaschnuté nečistoty, použijte tupý plochý předmět, např. kraj ocelové lžičky. Nedojde-li k odstranění zaschlé nečistoty, místo navlhčete a postup opakujte. Voděodolný polstr je možné také dát do pračky a vyprat. Praní je úplně stejné jak u polstrů z bavlny.

 

 

V obou případech vždy nezapomínejte na posezónní údržbu. Polstr následně uložte na suché místo. Doporučujeme využívat naše úložné vaky, které jsme navrhly a vyrobily tak, aby splňovaly všechny požadavky. Vaky jsou voděodolné a nepropustí vlhko k polstru. Navíc v sezóně vaky můžete využít pro uložení zimních peřin, dek a mnoho dalšího.

 100x50x50 outdoorA

Před objednáním toho správného polstru vždy změřte houpačku. Nikdy neměřte starý polstr. Vyvarujte se také mírám uvedeným od výrobce. Stává se, že nejsou přesné a polstry pak nesedí jak mají.

A jaké míry nás zajímají?

  • A Prvním rozměrem je délka houpačky.
  • B Další potřebný rozměr je hloubka sedací části.
  • C Poslední rozměr potřebujeme znát výšku opěrné části.

      Měření houpačky

Nyní už jen stačí si vybrat ten správný polstr pro vaši houpačku ZDE.