Provozní doba eshopu: Po-PÁ 9:00-15:00, Zákaznická linka: +420 739 458 065

Náhradní polstry na ratanový nábytek

 

Zákazníci se na nás obrací ohledně výroby nových sedáků a opěráků na svůj ratanový nábytek nejčastěji ze 2 důvodů.

První důvod bývá ten, že staré polstry dosluhují. Jsou po krátkém čase prosezené, nepohodlné a nebo vzhledově nepěkné.

Druhý důvod je, že si zakoupí novou sedačku a polstry na ratanovém nábytku nevyhovují. Jsou zhotovené z příliš měkké výplně, která je sice na první dojem pohodlná, ale posezení je nepřirozené, což není zrovna zdravé pro páteř.

Vhodný materiál povlaků polstrů doporučujeme vždy individuálně. Záleží, zda máte posezení umístěné pod zastřešením nebo volně na přímém slunci či dešti v zahradě. Zde je pak nejdůležitější zvolit ten správný materiál, aby polstry netrpěly a jejich životnost byla co nejdelší. Užitečný článek s přesně popsanými typy venkovních materiálů.

Pokud už máte jasno z jakého materiálu polstry chcete zhotovit, přecházíme na barevné odstíny. Nejoblíbenější odstíny jsou hnědé, šedé nebo béžové. Chápeme však, že výběr materiálu a odstínu na dálku (z e-shopu) není úplně snadný, takže pokud s výběrem nespěcháte, pošleme Vám na základě poptávky vzorky barev v obálce.

Jako vnitřní výplň používáme PUR pěnu vyšší tuhosti, která zajistí tvrdší a zdravější sezení. Tužší PUR pěna je stabilní a díky vyšší objemové hmotnosti má mnohonásobně delší životnost. Mezi pěnami je velký rozdíl především v jejich tuhosti a životnosti. Rozhodli jsme se tedy sepsat důležité informace, které jednotlivé rozdíly v používaných pěnách přiblíží.

Už jsme v článku zmínili údržbu materiálu. I ta má na životnosti posezení obrovský vliv. Každý z materiálů má jiné složení a tím pádem i odlišné požadavky na údržbu. V nabídce máme především materiály, které se snadno a rychle čistí. Povlaky nabízíme snímatelné se zapínáním na zip. Polstry jdou pak snadno vysvléknout a celý povlak můžete snadněji vyčistit nebo doma vyprat v pračce. Postupujte však vždy podle pokynů údržby daného materiálu. Ne všechny outdoorové povlaky jsou vhodné na praní. Abychom se zde nerozepisovali o tom jak se jednotlivé materiály udržují, ZDE v odkazu najdete článek, kde máme dopodrobna popsané postup údržby.

Dostáváme se k další fázi a to je poptávka a měření ratanové sedačky, křesel a taburetů. Opravdu VŽDY doporučujeme měřit pouze sedačku. Nikdy, prosím, neměřte staré polstry.

Parametry, které jsou pro nás pro zhotovení cenové nabídky nejdůležitější:

  • Délka, hloubka a výška výplně sedáků.
  • Délka, výška a tvar opěrek (polštáře nebo pevná PUR pěnová výplň)
  • Počty kusů.

Ideální je k poptávce přiložit také nákres nebo fotografii Vašeho posezení. Samotný design polstrování pak s každým zákazníkem ladíme individuálně.

Termín zhotovení náhradního polstrování se pohybuje v rozmezí od 2 do 4 týdnů. Dodání polstrů je možné několika způsoby. Nové polstry je možné vyzvednout osobně na provozovně ve Velkých Opatovicích nebo posíláme přes přepravní společnost DPD, GLS, PPL či Českou poštu. To už pak záleží na rozměrech zásilky.

Pokud jste se rozhodli u nás poptat polstrování na Váš ratanový nábytek, neváhejte nás kontaktovat ideálně mailem na poptavky@pomis.cz. V případě, že máte další dotazy, volejte 739 458 065.

Těšíme se na Vás.

bílé polstry na ratanový nábytek a atypická křesílka