Zákaznická linka: +420 739 458 065 Provozní doba ehopu: Po-PÁ 9:00-15:00

Náhradní polstry na ratanový nábytek

Zákazníci se na nás obrací ohledně výroby nových sedáků a opěráků na svůj ratanový nábytek nejčastěji ze dvou důvodů. První důvod bývá ten, že staré polstry dosluhují. Jsou prosezené, nepohodlné a nebo vzhledově nepěkné. Druhým důvodem je to, že si zakoupí novou sedačku a polstry na ratanovém nábytku nevyhovují. Jsou zhotovené z příliš měkké výplně, která je sice na první dojem pohodlná, ale posezení je nepřirozené, což není zrovna zdravé pro páteř.

V případě, že se obrátíte s poptávkou na nové polstry na nás, zaručujeme zhotovení polstrů z vysoce kvalitních materiálů. Kvalita jde ruku v ruce s dlouhou životností samotného polstrování.

Vhodný materiál povlaků polstrů doporučujeme vždy individuálně. Záleží, zda máte posezení umístěné pod zastřešením nebo volně na přímém slunci či dešti v zahradě. Zde je pak nejdůležitější zvolit ten správný materiál, aby polstry netrpěly a vydržely co nejdéle.

Pokud už máte ujasněné z jakého materiálu polstry budou zhotovené, přecházíme na barevné odstíny. Nejoblíbenější odstíny jsou hnědé přes tmavě šedou až do béžových barev. Chápeme však, že výběr materiálu a odstínu na dálku není úplně snadný, takže pokud s výběrem nespěcháte, pošleme Vám barevné vzorky poštou v obálce.

Jako vnitřní výplň používáme PUR pěnu vyšší tuhosti, která zajistí tvrdší a zdravější sezení. Tužší PUR pěna je stabilní a díky vyšší objemové hmotnosti má mnohonásobně delší životnost.

Už jsme v článku zmínili také údržbu materiálu. I ta má na životnosti posezení obrovský vliv. Každý z materiálů má jiné složení a tím pádem i odlišné požadavky na údržbu. V nabídce máme především materiály, které se snadno a rychle čistí. Povlaky zhotovujeme snímatelné se zapínáním na zip. Polstry jdou pak snadno vysvléknout a celý povlak můžete doma vyprat v pračce. Abychom se zde nerozepisovali o tom jak se jednotlivé materiály udržují, ZDE v odkazu najdete článek, kde máme dopodrobna popsané postup údržby.

Dostáváme se k další fázi a to je poptávka a měření ratanové sedačky, křesel a taburetů. Opravdu VŽDY doporučujeme měřit pouze sedačku. Nikdy, prosím, neměřte staré polstry.

Parametry, které jsou pro nás pro zhotovení cenové kalkulace nejdůležitější jsou:

  • Délka, hloubka a výška výplně sedáků.
  • Délka, výška a tvar opěrek (polštáře nebo pevná molitanová výplň)
  • Počty kusů.

Ideální je k poptávce přiložit také nákres nebo fotografii Vašeho posezení. Samotný design polstrování pak s každým zákazníkem ladíme individuálně.

Termín zhotovení náhradního polstrování se pohybuje v rozmezí od 2 do 4 týdnů. Dodání polstrů je možné několika způsoby. Nové polstry je možné vyzvednout osobně na provozovně ve Velkých Opatovicích nebo posíláme přes přepravní společnost DPD či Českou poštu. To už pak záleží na rozměrech zásilky.

Pokud jste se rozhodli u nás poptat nové náhradní polstrování na Váš ratanový nábytek, neváhejte nás kontaktovat ideálně mailem na poptavky@pomis.cz. V případě, že máte další dotazy, volejte 739 458 065.

Těšíme se na Vás.

image0+